DARMOWA DOSTAWA OD 180 ZŁ

Szukaj

Produkty

Kategorie

Kolekcje

Producenci

Brak wyników

Technika malowania po numerach

, 18 luty 2019
Technika malowania po numerach

Istnieje wiele technik malowania obrazów według numerów. Najpopularniejsze z nich jest trzy metody, pojawili się oni z doświadczenie przez długie lata istnienia takiego hobby jak malowanie obrazów po numerach. Która z trzech metod wybrać zależy od wybranego obrazu i Twoich osobistych preferencji.

Pierwszą i najprostszą techniką malowania obrazów według numerów jest to, że najpierw należy pomalować największe obszary obrazu, od największego do najmniejszego, i dopiero wtedy pomalowane zostaną małe obszary i szczegóły pierwszego planu.

Druga technika wymaga pewnych obliczeń, ale jest również łatwa do wdrożenia. Zgodnie ze schematem obrazu liczbowo, należy określić, jaki kolor malować na największej liczbie obszarów i konturów na zdjęciu. Określ kolejność wypełniania każdego koloru i ułóż je z większego na mniejszy. Technika ta pozwala na najbardziej efektywne wykorzystanie farby i czasu na mycie szczotek, ponieważ będzie musiała być umyta minimalnie ilość razy, przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia farby.

Trzeci sposób malowania obrazków po numerach jest najpopularniejszą techniką wśród doświadczonych artystów. Polega na podstawowej aplikacji na płótnie o jaśniejszych kolorach i odcieniach, stopniowo zmieniając kolor na ciemny i nasycony. Taka sekwencja jest spowodowana faktem, że z błędami w malowaniu ciemnymi kolorami, łatwo jest malować na jasnych kolorach, podczas gdy używanie jasnych kolorów do malowania ciemnych kolorów jest znacznie trudniejsze.

Jak malować i jaką technikę kolorowania wybierzesz, to będzie twoja osobista decyzja. Wypróbuj wszystkie znane techniki i wybierz dla siebie tą, która będzie najbardziej wygodna, prosta i skuteczna.

Ale niezależnie od wybranej techniki rysowania, możesz użyć jeszcze jednej porady, która pomoże nadać zdjęciu bardziej realistyczny wygląd. Po zakończeniu prac nad obrazem numerami pozostają prawie zawsze nieużywane farby. W takim przypadku nałóż pozostałą farbę dużymi pociągnięciami w miejscach na zdjęciu, w których chcesz podkreślić relief. Może to być wszystko - płatki kwiatów, drobne szczegóły, tło lasu, kamyk na plaży, pszczoła na kwiatku, wszystko, co da wizualną objętość i ulgę arcydziełu. Druga technika malowania opisana powyżej, jako najbardziej ekonomiczny sposób na malowanie liczbami, pozwala po prostu zostawić maksymalną ilość farby do wykorzystania w przyszłości.