DARMOWA DOSTAWA OD 180 ZŁ

Szukaj

Produkty

Kategorie

Kolekcje

Producenci

Brak wyników

Historia tworzenia Malowania po numerach

, 18 luty 2019
Historia tworzenia Malowania po numerach

Na początku lat 50. na tle powojennego dobrobytu pojawił się wolny czas, a także dzięki demokratycznej idei, że każdy może rysować obrazy, malowanie według numerów stało się popularną formą spędzania wolnego czasu. Zestaw do rysowania zawierał 2 pędzle i około 90 wstępnie zmieszanych, ponumerowanych farb, które należy nanosić na ponumerowane obszary na płótnie lub desce. Obraz, który się pojawił, był zaskakujący i przyjemny.

Jeden z wdzięcznych miłośników tego hobby napisał: "Wiem, że nie jestem bardzo dobrym artystą i nigdy nie stanę się nim." Wiele razy próbowałem narysować nic rozpoznawalnego bezskutecznie. Więc dlaczego nikt mi wcześniej nie powiedział, że to jest możliwe? fascynujące? Teraz rysuję moje piąte zdjęcie i nie mogę przestać. " Obrazy według numerów pomogły wielu ludziom, którzy nigdy wcześniej nie trzymali w rękach pędzla, aby dołączyć do świata sztuki i kreatywności.

Max S. Klein, właściciel firmy produkującej farby w Detroit i artysta Den Robbins, który dał tę ideę i narysował pierwsze obrazy tego rodzaju, są uważani za twórców obrazów według numerów. Firma Kleina rozpoczęła sprzedaż zestawów do rysowania pod marką Craft Master w 1951 roku. Do 1954 roku sprzedano około 12 milionów zestawów. Szczególnie popularne były klasyczne i morskie pejzaże, obrazy zwierząt domowych oraz Ostatnia Wieczerza Leonarda da Vinci. Napis na pakiecie zestawów rysunkowych brzmiał: "Każdy jest jak - Rembrandt!"

Kiedy obrazy według numerów zdobyły rynki Kanady, Anglii, Francji, Niemiec, Włoch i Norwegii, zaczęły wybierać historie zgodnie z narodowymi gustami i preferencjami. Na przykład w Anglii obrazy przedstawiające miejsce urodzenia Szekspira były popularne, a motywy paryskie były bardzo pożądane wśród francuskojęzycznych nabywców na amerykańskim rynku.

Do tej pory krytycy twierdzili, że "tacy artyści są mistrzami tylko w dziedzinie marnowania czasu", nowe hobby nabierało rozpędu: wiele osób zapoznało się z narzędziami sztuki i metodami rysunkowymi, a około 10% klientów wróciło z czasem, aby kupić tradycyjne akcesoria do malowania i spróbuj rysować samemu.